اغلب مواقع، ممکن است که می‌خواهید بر روی یک متن، عملیاتی را انجام دهید. مثلاً می‌خواهید ببینید که آیا یک Textbox خالی است یا نه، تغییر حروف بزرگ و کوچک انگلیسی، فضاهای اضافی میان کلمات (spaces) و …برای انجام چنین کارهایی، می‌بایست که در این بخش و بخش‌های آتی همراه ما باشید تا با بعضی از این تکنیک‌ها آشنا شوید.

عملیات و دستکاری‌ها بر روی String

در بخش‌های آموزشی‌ای که تا کنون همراه با ما بوده‌اید، با متغیرهای از نوع String بسیار زیاد کار کرده‌اید، اما همه امکانات این متغیرها، تنها چیزهایی که تا کنون فراگرفتید نیست؛ موارد بسیاری وجود دارد که حتی تا فرصت گفتن آن‌ها رو هم نخواهیم داشت. سی‌شارپ همراه با متدها و توابع مختص به خودش برای کار با متغیرهای از نوع String عرضه شده. برای آشنایی با بعضی از امکانات موجود، می‌توانید هم اکنون پروژه‌ی جدیدی را از نوع Windows Application ایجاد کرده، یک Button و یک Textbox به فرم خود اضافه کنید. برای Textbox، مشخصه‌ی Text آن را به “some text” تغییر دهید. دقت کنید که دقیقاً عین عبارت نوشته شده را در Textbox بنویسید (از حروف بزرگ انگلیسی استفاده نشود.) اکنون بر روی Button خود دابل-کلیک کرده تا وارد بخش کدنویسی مربوط به آن شوید. سپس خط کد زیر را در آن وارد کنید:

string stringVar = textbox1.Text;

در خط بعدی، کد زیر را بنویسید:textbox1.Text = stringVar.

هنگامی که این نقطه‌ی موجود در آخر را قرار می‌دهید، منوی IntelliSense برای شما ظاهر میشود که دارای متدهای بسیار بسیار زیادی می‌باشد:

یک لیست بلند‌تری از امکانات موجود را نیز می‌توانید در تصویر زیر ببینید:

بعضی از متدهای موجود ممکن است که اصلاً از آن‌ها استفاده نخواهید کرد، بعضی دیگر نیز ممکن است استفاده‌ی روزانه شما باشد. برای زمان فعلی، گزینه ToUpper را انتخاب کنید. چون این یک متد است، باید یک جفت پرانتز باز و بسته در مقابل آن قرار دهید. (دقت کنید که در سی‌شارپ، متدها با رنگ بنفش نشان‌داده می‌شوند.) همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، دو تعریف برای این تابع موجود می باشد. می توانید با استفاده از کلیدهای جهت ( بالا و پایین ) ، به دو تعریف ان دسترسی داشته باشید.

برای استفاده فعلی ما، تنها یک جفت پرانتز باز و بسته ی خالی قرار خواهید داد. به صورت زیر:

هم‌اکنون برنامه خود را اجرا کنید؛ بر روی Button کلیک کرده و ببینید که چه اتفاقی می‌افتد. می بینید که تمامی حروف کوچک به حروف بزرگ تبدیل شده اند.

متد دیگری با نام ToLower وجود دارد که عکس متد قبلی عمل می کند؛ در واقع حروف بزرگ را به کوچک تبدیل می کند. در بخش های بعدی، با قابلیت های دیگر آشنا خواهید شد.

 

منبع:گویا آی تی

سفارش پروژه برنامه نویسی

مجتمع برنامه نویسی ایرانیان با دارا بودن ده ها نیروی متخصص آماده انجام انواع پروژه های زیر برای وزارت خانه ها ، سازمان ها ، شرکتها و اشخاص می باشد :

  • پروژه های تحت وب و ویندوز
  • طراحی سایت
  • فروشگاه اینترنتی
  • اپلیکیشن های موبایل
  • پروژه های مهندسی نرم افزار
  • طراحی بانک های اطلاعاتی
  • مشاوره 

برای سفارش پروژه اینجا کلیک کنید.

و یا با شماره 09120802197 ، 09129313358 به صورت تلفنی یا تلگرام پروژه خود را سفارش دهید.

بسته آماده ربات های تلگرام

عضویت در کانال تلگرام