تا بخش شماره‌ی ۴۴ از سری آموزش‌های زبان برنامه‌نویسی سی‌شارپ، با تعدادی از متغیرهایی که می‌توانید با استفاده از آن‌ها، مجموعه‌های خود را پیاده‌سازی کنید آشنا شدید؛ برای مثال Hashtableها، List<>ها، و …در این بخش نیز با یک نوع دیگری از متغیرها که توسط آن می‌توانید مجموعه را پیاده‌سازی نمایید آشنا می‌شویم. مفهوم جدیدی به نام Enumeration.

آشنایی با و نحوه‌ی استفاده از Enumeration

 

شما با استفاده از Enumerationها، می توانید مجموعه ای از اشیاء مورد نظرتان را پیاده سازی کنید. برای مثال، در نظر بگیرید که می خواهید که یک لیستی از عناوین دروسی که یک دانشجو می تواند آن ها را مطالعه کند را داشته باشید. شما در اینجا می توانید از Enumeration استفاده کنید. پروژه ای را که جلسه ی پیش داشتیم را مجدداً اجرا نمایید؛ یک button جدید به فرم خود اضافه کرده و نام آن را به Enumeration تغییر دهید. بر روی button ای که هم اکنون آن را ساخته اید دابل کلیک کنید تا وارد بخش کد نویسی شوید. با توجه به عکس زیر، سطری که با enum شروع می شود را بیرون از متد مربوط به button بنویسید.

شما ابتدا از کلمه ی کلیدی enum استفاده می کنید. بعد آن یک فاصله (space) ایجاد کرده اید؛ نام مربوط به لیست خود را وارد می‌کنید. در میان دو براکت، لیست مورد نظر را نوشته و برای ایجاده فاصله میان هر آیتم، از کاما استفاده می‌کنید. ما در لیست بالا، ۵ آیتم را اضافه کرده‌ایم. برای اینکه از لیست خود استفاده کنید، در داخل کد مربوط به Button جدید خود، خط زیر را وارد کنید:Subjects newSubject = Subjects.Science;

در واقع شما نام را وارد کرده، و یک شی جدید از آن در ادامه با نام دلخواه می‌سازید. پس از درج مساوی و نوشتن مجدد اسم لیست خود، با توجه به عکس پایین، لیستی که از قبل اضافه کرده‌اید برای شما نمایان می‌شود که می‌توانید از میان آن، موردی را انتخاب کنید. در ضمن، دقت کنید که آیتم‌ها به ترتیب از شماره صفر شماره‌گذاری می‌شوند و تا انتها پیش می‌روند.

برای آن که لیست را در یک Message Box نمایش دهید، می‌توانید از دستور زیر استفاده کنید:MessageBox.Show( newSubject.ToString() );

با باید توسط متد() ToString آن را تبدیل کنیم؛ چرا که مقادیر در اصل بصورت متن نیستند!

منبع:گویا آی تی

سفارش پروژه برنامه نویسی

مجتمع برنامه نویسی ایرانیان با دارا بودن ده ها نیروی متخصص آماده انجام انواع پروژه های زیر برای وزارت خانه ها ، سازمان ها ، شرکتها و اشخاص می باشد :

  • پروژه های تحت وب و ویندوز
  • طراحی سایت
  • فروشگاه اینترنتی
  • اپلیکیشن های موبایل
  • پروژه های مهندسی نرم افزار
  • طراحی بانک های اطلاعاتی
  • مشاوره 

برای سفارش پروژه اینجا کلیک کنید.

و یا با شماره 09120802197 ، 09129313358 به صورت تلفنی یا تلگرام پروژه خود را سفارش دهید.

بسته آماده ربات های تلگرام

عضویت در کانال تلگرام