در دو بخش قبلی با دیالوگ مربوط به Open File آشنا شدید و متوجه شدید که چطور می‌توان یک عکس و فایل متن را در برنامه خود فراخوانی کنید.اما این تنها کفایت نمی‌کند؛ دیالوگ Save as… هم یکی از مواردی‌ست که می‌بایست آن را فرا بگیریم و فایل‌های خودمان بتوانیم در سیستم خود ذخیره کنیم!


ایجاد یک دیالوگ Save As…

یکی دیگر از متدهای مفید در Rich Text Box، متد SaveFile() است. همانطور که از نام آن مشخص هست، این متد کاری می‌کند که متن‌های موجود در Rich Textbox را در قالب یک فایل متنی در سیستم شما ذخیره می‌کند. ابتدا، همانطور که برای Open File Dialog یک شیء از Toolbox با نام OpenFileDialog اضافه کردیم، می‌بایست که برای Save As.. نیز یک Dialog اضافه کنیم. پس طبق تصویر عمل کنید:

بر روی آن دوبار کلیک کرده تا به فرم شما اضافه گردد. چیزی شبیه به شکل زیر را خواهید داشت:

بر روی SaveFileDialog1 کلیک کرده و وارد Properties آن شوید. مشخصه Name آن را به SaveFD تغییر دهید.

سپس به منوی File خود برگردید و گزینه Save را دوبار کلیک کنید تا وارد بخش کدنویسی آن شوید:کدی که برای Save کرد از آن استفاده می‌کنیم، دقیقاً شبیه به کدهای OpenFD خواهد بود؛ تنها تفاوت آن، نام‌گذاری آن است که باید به‌جای OpenFD، SaveFD قرار گیرد. به کد زیر دقت کنید:

اگر برنامه خود را اجرا کنید و موارد را امتحان کنید، باید تمامی اتفاقات با موفقیت انجام شود. البته خط کدی که برای شما عمل ذخیره را انجام می‌دهد، به‌شکل زیر است:richTextBox1.SaveFile(Saved_File, RichTextBoxStreamType.PlainText);

البته باز هم مجدداً ذکر می‌کنم که روش‌های بهتری برای ذخیره‌سازی وجود دارد که در آینده در رابطه با آن‌ها به‌شکل نسبتاً مفصل‌تری صحبت خواهم کرد. فعلاً تا همین‌جا را جهت آموزش داشته باشید.

 

منبع:گویا آی تی

سفارش پروژه برنامه نویسی

مجتمع برنامه نویسی ایرانیان با دارا بودن ده ها نیروی متخصص آماده انجام انواع پروژه های زیر برای وزارت خانه ها ، سازمان ها ، شرکتها و اشخاص می باشد :

  • پروژه های تحت وب و ویندوز
  • طراحی سایت
  • فروشگاه اینترنتی
  • اپلیکیشن های موبایل
  • پروژه های مهندسی نرم افزار
  • طراحی بانک های اطلاعاتی
  • مشاوره 

برای سفارش پروژه اینجا کلیک کنید.

و یا با شماره 09120802197 ، 09129313358 به صورت تلفنی یا تلگرام پروژه خود را سفارش دهید.

بسته آماده ربات های تلگرام

عضویت در کانال تلگرام