بخش‌های فعلی از آموزش زبان سی‌شارپ، فعلاً در حال راه‌اندازی بخش‌های مختلف ایجاد شده برای منو در Windows Form می‌باشد. در این بخش نیز، ما به سراغ منوی View خواهیم رفت و تنظیمات لازم آن را انجام خواهیم داد.

تنظیمات منوی View

در منوی View، سه گزینه مختلف وجود دارد که ما فعلاً تنها با دوتا از آن‌ها کار خواهیم داشت. نخستین منو، منوی View Text Boxes می‌باشد. ما توسط متغیرهای boolean، خواهیم توانست که چگونه text box ها را نمایش و مخفی کنیم.
به منوی View مراجعه کنید و بر روی گزینه View Text Boxes دابل-کلیک کنید تا وارد بخش کدنویسی شویم.

کاری که ما می‌خواهیم انجام دهیم این است که جعبه متن‌ها را با کلیک بر روی گزینه View TextBoxes مخفی می‌کنیم و با کلیک مجدد بر روی آن‌ها، مجدداً نمایش داده شوند. یک «تیک» نیز در کنار این منو ظاهر خواهد شد که وضعیت فعلی را برای ما به نمایش خواهد گذاشت.

برای اضافه کردن این «تیک»، می‌توانیم از Property مربوط به Checked را به کدهایمان اضافه کنیم. کد زیر را به بخش کدهای مربوط به گزینه View Textboxes اضافه کنید:mnuViewTextboxes.Checked = true;

برنامه خود را اجرا کنید. یک بار بر روی View Textboxes کلیک کنید؛ خواهید دید که یک «تیک» کنار شما اضافه خواهد شد. سوالی که اینجاست، این هست که چگونه می‌توانیم کاری کنیم که اگر دوباره بر روی View Textboxes کلیک شود، این تیک از بین برود؟ یک روش خیلی ساده و البته جالبی وجود دارد! ما می‌توانیم کاری کنیم که دقیقاً حالت مخالف وضعیت فعلی را با کلیک بر روی این گزینه به نمایش بگذاریم. یعنی با یک خط کد و با استفاده از NOT، وضعیت مخالف وضعیت فعلی را به این گزینه نسبت دهیم. خط کد زیر را با کد بالایی جایگزین کنید:mnuViewTextboxes.Checked = !mnuViewTextboxes.Checked;

الان یک‌بار دیگر برنامه خود را اجرا کرده و این گزینه را چند بار امتحان کنید. خواهید دید که به‌درستی عمل خواهد کرد. اکنون برگردیم به سراغ کار اصلی خودمان، برای اینکه هدف و انتظاری که از گزینه View Textboxes داریم را محقق کنیم، کافیست که کد زیر را اضافه کنیم:if (mnuViewTextboxes.Checked)

{

textBox1.Visible = true;

textBox2.Visible = true;

}

else

{

textBox1.Visible = false;

textBox1.Visible = false;

}

ابتدا باید بدانید که دستور زیر:if (mnuViewTextboxes.Checked)

دقیقاً برابر با دستور زیر است:if (menuViewTextboxes.Checked == true)

البته دقیقاً همانند موارد بالا، می‌توانیم کدهایمان را کلاً به شکل زیر بنویسیم:textBox1.Visible = !textBox1.Visible;

منبع:گویا آی تی

سفارش پروژه برنامه نویسی

مجتمع برنامه نویسی ایرانیان با دارا بودن ده ها نیروی متخصص آماده انجام انواع پروژه های زیر برای وزارت خانه ها ، سازمان ها ، شرکتها و اشخاص می باشد :

  • پروژه های تحت وب و ویندوز
  • طراحی سایت
  • فروشگاه اینترنتی
  • اپلیکیشن های موبایل
  • پروژه های مهندسی نرم افزار
  • طراحی بانک های اطلاعاتی
  • مشاوره 

برای سفارش پروژه اینجا کلیک کنید.

و یا با شماره 09120802197 ، 09129313358 به صورت تلفنی یا تلگرام پروژه خود را سفارش دهید.

بسته آماده ربات های تلگرام

عضویت در کانال تلگرام