انتقال مقادیر چندگانه به متدها

شما می توانید بیشتر از یک مقدار را به متدهای خود انتقال دهید. متدهای زیر را به your MyMethods class اضافه کنید.

تمام آنچه این متد انجام می دهد، چاپ کردن یک مورد می باشد. بین پرانتزهای مربوط به نام متد، دو مقدار وجود دارد، یک متغیر String به نام aString و یک متغیر int به نام aVal. وقتی این متد را فرا می خوانیم، ابتدا نیاز به رشته و سپس نیاز به یک عدد داریم. سعی کنید آن را به روش دیگری انجام دهید و پیغام خطا دریافت خواهید کرد. به گروه TestMethods خود بازگردید و فراخوانی زیر را به متد انجام دهید. مثال:


test1.print_text( "The value was ", aVal2 );‎

دوباره متد print_text باید در لیست NetBeans نمایش داده شود.

مقادیری (پارامترها) که تعیین می کنیم، همراه با متد بازگشتی، void، بین پرانتزها می باشند. اما پنجره ی برنامه نویسی اصلی شما اکنون شبیه به تصویر می باشد.

دو مقداری که انتقال می دهیم، توسط یک کاما مجزا می شوند. توجه داشته باشید که مقدار داخل aVal2 انتقال داده شده باشد. به هرحال نام متغیر داخل پرانتزهای print_text در واقع aVal می باشد. گرچه نام های دو متغیر متفاوت می باشند، اما این مسئله مشکلی ایجاد نمی کند. آنچه شما انجام می دهید انتقال مقادیر به متد می باشد. بنابراین متغیر aVal با همان مقدار aVal2 به پایان می رسد. اکنون اگر برنامه ی خود را اجرا کنید، باید پنجره ی Output زیر را مشاهده کنید.

ما متدها را رها می کنیم. همانطور که پیش می رویم، متدهای بیشتری خواهیم نوشت، بنابراین شما باید زیاد تمرین کنید. بخش بعد در مورد گروه ها می باشد – برنامه نویسی آبجکت محور.

سفارش پروژه

مجتمع برنامه نویسی ایرانیان با دارا بودن ده ها نیروی متخصص آماده انجام انواع پروژه های زیر برای وزارت خانه ها ، سازمان ها ، شرکتها و اشخاص می باشد :

  • پروژه های تحت وب و ویندوز
  • طراحی سایت
  • فروشگاه اینترنتی
  • اپلیکیشن های موبایل
  • پروژه های مهندسی نرم افزار
  • طراحی بانک های اطلاعاتی
  • مشاوره 

برای سفارش پروژه اینجا کلیک کنید.

و یا با شماره 09120802196 ، 09129313358 به صورت تلفنی یا تلگرام پروژه خود را سفارش دهید.