انتقال مقادیر به متدهای جاوا

شما می توانید مقادیر را به متدهای جاوای خود طوری انتقال دهید که با این مقدار کاری انجام شود. این مقدار در بین پرانتزهای متد قرار می گیرد. به گروه MyMethos خود بازگردید. اکنون دومین متد total را اضافه کنید.

اکنون دو متد هم نام داریم: total. تفاوت بین این دو این است که متد جدید دارای مقداری در بین پرانتزها می باشد. جاوا اجازه ی این کار را به شما می دهد که method overloading نامیده می شود. شما می توانید هر تعداد متد هم نام که می خواهید با هر مقدار بازگشتی داشته باشید. به هرحال نمی توانید یک نوع متغیر مشابه بین پرانتزها داشته باشید. بنابراین نمی توانید دو متد total داشته باشید که مقادیر int را بازمی گرداند که هر دوی آنها دارای مقادیر int در داخل پرانتزها هستند. به عنوان مثال نمی توانید این کار را انجام دهید.


int total( int aNumber ) { ‎
        int a_Value = aNumber + 20;‎
        ‎ return a_Value;‎
        ‎}‎
        int total( int aNumber ) {‎
        int a_Value = aNumber + 50;‎
        return a_Value; ‎
        ‎}‎

گرچه هر دو متد دو کار متفاوت انجام می دهند، هر دو دارای تیترهای یکسان متد می باشند. قبل از اینکه متد جدید خود را امتحان کنید، چند کامنت مستقیما در بالای متد اضافه کنید.

مشاهده خواهید کرد که کامنتها در یک لحظه چگونه عمل می کنند. اما param در متدهای فوق مخفف parameter می باشد. یک پارامتر یک اصطلاح تخصصی برای مقدار بین پرانتزهای تیترهای متد می باشد. پارامتر ما aNumber نامیده می شود و این پارامتر دارای مقادیر صحیح می باشد. به استفاده ی کاراکتر @ قبل از param و return دقت داشته باشید. تمام کاری که ما با خود متد انجام می دهیم، انتقال یک مقدار صحیح و افزودن 20 به این مقدار انتقالی می باشد. مقدار بازگشتی مجموع هر دو می باشد. اکنون به کد خود بازگردید و خط زیر را به آن اضافه کنید. مثال:

    
int aVal2 = test1.total(30);‎

به محض اینکه نقطه را بعد از آبجکت test1 تایپ کردید، لیست پیش رو دوباره مشاهده خواهید کرد. متد جدید شما روی آن خواهد بود. روی متد جدید کلیک کنید تا آن را مشخص کنید و NetBeans مورد زیر را نمایش خواهد داد. اکنون کامنت های اضافه شده در باکس آبی در زیر لیست متدها نمایش داده می شوند. هرکس دیگری که وارد متد شما شود، باید قادر به تشخیص کاری که انجام می دهد، باشد. خطوط @param و @returnاز کامنت ها پر شده و حالت bold می شوند. اما زمانی که متد total2 را اضافه می کنید، عدد 30 را بین پرانتزها تایپ کنید. سپس یک نقطه ویرگول در انتهای خط تایپ کنید. اکنون متد اصلی شما باید مشابه زیر باشد.

30 تایپ شده بین پرانتزهای متد جدید total تحویل داده شده و در متغیر aNumber قرار می گیرد.

زمانی که مقدار را تحویل می دهید، متد می تواند وارد کار شود. یک خط چاپی وارد کد خود کنید. مثال:

 
System.out.println( "Method result2= " + aVal2 );‎

سپس برنامه ی خود را اجرا کنید. پنجره ی Output صفحه ی زیر را نمایش می دهد.

بنابراین متد total، 30 را به 20 اضافه کرده و سپس پاسخ را به متغیری به نام aVal2 بازمی گرداند. در بخش بعد، در مورد چگونگی انتقال بیشتر از یک مقدار به متدهای خود را فرا خواهید گرفت.

سفارش پروژه

مجتمع برنامه نویسی ایرانیان با دارا بودن ده ها نیروی متخصص آماده انجام انواع پروژه های زیر برای وزارت خانه ها ، سازمان ها ، شرکتها و اشخاص می باشد :

  • پروژه های تحت وب و ویندوز
  • طراحی سایت
  • فروشگاه اینترنتی
  • اپلیکیشن های موبایل
  • پروژه های مهندسی نرم افزار
  • طراحی بانک های اطلاعاتی
  • مشاوره 

برای سفارش پروژه اینجا کلیک کنید.

و یا با شماره 09120802196 ، 09129313358 به صورت تلفنی یا تلگرام پروژه خود را سفارش دهید.