متود جایگزینی (replace) برای جایگزین کردن همه ی وقایع مربوط به یک کاراکتر در یک رشته ی خاص استفاده می شود. این جمله را در نظر بگیرید: "Where are you books?" ما قصد داریم که لغت "your" را جایگزین "you" کنیم. کد مربوط را در اینجا مشاهده می کنید:

روش های زیادی در استفاده از متود replace وجود دارد و آنها در آنچه بین پرانتزهای متود قرار می گیرد با یکدیگر متفاوت هستند. ما یک ترتیبی از کاراکترها را با ترتیبی دیگر جایگزین می کنیم. کاما مانند کلمه ی with ، این دو را از یکدیگر مجزا می کند.

همچنین می توانید یک کاراکتر مجزا را جایگزین کنید:

   
aString.replace( '£', '@' )

کد فوق "Replace £ with @" را می خواند.

(شما می توانید از چیزی به نام عبارت متداول (regular expression) در متودهای جایگزینی خود استفاده کنید، اما این مسئله خارج از این آموزش می باشد.)

Trim

شما فضاهای سفید را می توانید در رشته های خود مرتب کنید. فضای سفید مواردی مانند کاراکترها، تب ها و کاراکترهای newline می باشند – به عبارت دیگر کاراکترهایی که شما نمی توانید ببینید. استفاده از متود trim آسان می باشد:

   
String amend = " white space ";
amend = amend.trim( );

بنابراین متود trim بعد از رشته ای که می خواهید اصلاح کنید، قرار می گیرد. کاراکترهای خالی قبل از لغت "white" و پس از "space" در کد بالا حذف خواهند شد.

اگر از طرف یوزر ورودی دریافت می کنید، استفاده از trim روی رشته های وارد شده فکر بسیار خوبی می باشد. اکنون اجرای رشته را رها کرده و ادامه می دهیم. بخش بعد رشته های فرمت شده از متن می باشند.

سفارش پروژه

مجتمع برنامه نویسی ایرانیان با دارا بودن ده ها نیروی متخصص آماده انجام انواع پروژه های زیر برای وزارت خانه ها ، سازمان ها ، شرکتها و اشخاص می باشد :

  • پروژه های تحت وب و ویندوز
  • طراحی سایت
  • فروشگاه اینترنتی
  • اپلیکیشن های موبایل
  • پروژه های مهندسی نرم افزار
  • طراحی بانک های اطلاعاتی
  • مشاوره 

برای سفارش پروژه اینجا کلیک کنید.

و یا با شماره 09120802196 ، 09129313358 به صورت تلفنی یا تلگرام پروژه خود را سفارش دهید.