می توانید شباهت دو رشته را با یکدیگر چک کنید. به این منظور از متود equals در جاوا استفاده کنید. دز اینجا کد مربوط به آن را مشاهده می کنید:

در این کد سعی داریم شباهت دو آدرس ایمیل را بررسی کنیم. دو خط اول دو متغیر string را تنظیم می کنند، برای هر آدرس ایمیل یک متغیر. سومین خط یک متغیر Boolean برقرار می کند. این به این خاطر است که متود equals مقدار true یا false را بازمی گرداند. چهارمین خط جایی است که در آن از متود استفاده می کنیم:


isMatch = email_address1.equals( email_address2 );

بین پرانتزهای متود equals، رشته ای را قرار می دهید که سعی دارید آن را بررسی کنید. رشته ی دیگر قبل از متود تساوی قرار می گیرد. جاوا به شما می گوید که آیا این دو یکسان هستند یا نه (true or false). عبارت IF این موضوع را بررسی می کند. به هرحال متود equals فقط آبجکت ها را مقایسه می کند. این برای رشته ها خوب می باشد، زیرا آنها نیز آبجکت می باشند. اما نمی توانید برای مقایسه ی متغیرهای int از متود equal استفاده کنید. برای مثال این کد منجر به بروز خطای زیر خواهد شد:

 
int num1 = 12;
int num2 = 13
Boolean isMatch = false;
 
isMatch = num1.equals(num2);

متغیر int نوع اولیه ی داده می باشد و نه یک آبجکت. شما می توانید نوع داده ی int را به یک آبجکت بازگردانید، گرچه:

   
int num1 = 12;
Integer num_1 = new Integer(num1);

در اینجا متغیر int با نام num1 به یک آبجکت عدد صحیح برگردانده شده است. به استفاده از کلمه ی کلیدی new دقت کنید. بین پرانتزهای Integer، نوع اولیه ی داده ی int را قرار می دهید که قصد تغییر آن را به یک آبجکت دارید. متود مفید دیگری در جاوا charAt می باشد. در بخش بعد به بررسی این متود خواهیم پرداخت.

سفارش پروژه

مجتمع برنامه نویسی ایرانیان با دارا بودن ده ها نیروی متخصص آماده انجام انواع پروژه های زیر برای وزارت خانه ها ، سازمان ها ، شرکتها و اشخاص می باشد :

  • پروژه های تحت وب و ویندوز
  • طراحی سایت
  • فروشگاه اینترنتی
  • اپلیکیشن های موبایل
  • پروژه های مهندسی نرم افزار
  • طراحی بانک های اطلاعاتی
  • مشاوره 

برای سفارش پروژه اینجا کلیک کنید.

و یا با شماره 09120802196 ، 09129313358 به صورت تلفنی یا تلگرام پروژه خود را سفارش دهید.