مقدار Boolean مقداری با دو انتخاب می باشد: true یا false، yes یا no ، 1 یا 0. در جاوا نوعی متغیر برای مقادیر Boolean وجود دارد:

    
boolean user = true;

بنابراین به جای تایپ کردن int یا double یا string، فقط کافیست Boolean تایپ کنید (با b کوچک). پس از نام متغیر خود می توانید یک مقدار true یا false اختصاص دهید. دقت کنید که اپراتور مربوط به اختصاص دادن یک علامت تساوی ( = ) می باشد. اگر می خواهید بررسی کنید که یک متغیر مقداری از چیزی را دارد بخ دو علامت تساوی ( = =) احتیاج دارید.

این کد ساده را امتحان کنید:

    
boolean user = true;
if ( user == true) {
 
System.out.println("it's true");
}
else {
 
System.out.println("it's false");
 
}

بنابراین اولیت عبارت IF متغیر یوزر را بررسی می کند، اگر یک مقدار true داشته باشد. بخش دیگر false بودن آن را بررسی می کند. نیازی به عبارت "else if ( user = = false)" ندارید. در انتها اگر اگر چیزی true نباشد پس false می باشد. بنابراین می توانید از بخش دیگر استفاده کنید: تنها دو انتخاب با مقادیر Boolean وجود دارد.

تنها اپراتور شرطی ما در لیست اپراتور NOT می باشد. شما می توانید از این اپراتور با مقادیر Boolean استفاده کنید. نگاهی به کد زیر داشته باشید:

    
boolean user = true;
 
if ( !user ) {
System.out.println("it's flase");
}
else {
System.out.println("it's true");
}

این کد تقریبا مانند دیگر کدهای Boolean می باشد، به جز خط زیر:


if ( !user ) {

این بار قبل از متغیر یوزر اپراتور NOT را داریم. اپراتور NOT یک علامت تعجب ( ! ) می باشد و قبل از متغیری قرار می گیرد که سعی در امتحان کردن آن دارید. این اپراتور negation را امتحان می کند که به معنای امتحان کردن متضاد مقدار حقیقی می باشد. از آنجایی که متغیر یوزر بر روی true تنظیم شده است، !user مقادیر false را امتحان خواهد کرد. اگر یوزر بر روی false تنظیم شده بود، !user مقادیر true را امتحان می کرد. اینطور فکر کنید: اگر چیزی true نیست پس چه می تواند باشد؟ یا اگر false نیست پس چیست؟ در بخش بعدی به بررسی Java Switch Statements خواهیم پرداخت.

سفارش پروژه

مجتمع برنامه نویسی ایرانیان با دارا بودن ده ها نیروی متخصص آماده انجام انواع پروژه های زیر برای وزارت خانه ها ، سازمان ها ، شرکتها و اشخاص می باشد :

  • پروژه های تحت وب و ویندوز
  • طراحی سایت
  • فروشگاه اینترنتی
  • اپلیکیشن های موبایل
  • پروژه های مهندسی نرم افزار
  • طراحی بانک های اطلاعاتی
  • مشاوره 

برای سفارش پروژه اینجا کلیک کنید.

و یا با شماره 09120802196 ، 09129313358 به صورت تلفنی یا تلگرام پروژه خود را سفارش دهید.