همانند ذخیره ی مقادیر عددی، متغیرها می توانند متن را در خود حفظ کنند. شما میتوانید تنها یک کاراکتر یا چندید کاراکتر را ذخیره کنید. برای ذخیره ی تنها یک کاراکتر، متغیر char استفاده می شود. گرچه معمولا تمایل دارید بیشتر از یک کاراکتر را ذخیره کنید. برای انجام این کار نیاز به متغیر نوع رشته ای دارید

با کلیک کردن بر روی File > New Project از نوار منو در بالای NetBeans، یک پروژه ی جدید را آغاز کنید. وقتی دیالوگ باکس New Project ظاهر می شود، اطمینان حاصل کنید که Java و Java Application انتخاب شده اند:

روی Next کلیک کرده و StringVars را با عنوان نام پروژه تایپ کنید. اطمینان حاصل کنید که در قسمت Create Main Class یک تیک وجود دارد. سپس Main را پس از stringvars حذف کرده و در عوض StringVariables را تایپ کنید، مانند تصویر زیر:

بنابراین نام پروژه StringVars است و نام گروه نیز StringVariables می باشد. روی دکمه ی Finish کلیک کنید، پنجره ی برنامه نویسی شما مانند تصویر زیر خواهد بود ( ما تمام کامنت های پیش فرض را حذف کرده ایم.) دقت داشته باشید که تمام حروف مربوط به نام پوشه با حروف کوچک نوشته شده اند(stringvars)، اما نام پروژه StringVars می باشد.

برای برقراری یک متغیر string ، لغت String را تایپ کنید که پس از آن نام متغیر قرار می گیرد. توجه داشته باشید که در لغت String حرف S بزرگ نوشته شده است. مجددا خط با یک نقطه ویزگول به پایان می رسد:     


String first_name;

با تایپ کردن یک علامت تساوی، یک مقدار جدید را به متغیر string خود اختصاص دهید. پس از علامت تساوی متنی را که می خواهید ذخیره کنید، بین دو علامت نقل قول (") قرار می گیرد:


first_name = "William";

اگر ترجیه می دهید، می توانید تمام آن را در یک خط داشته باشید:

   
String first_name = "William";

متغیر دوم string را برقرار کنید تا یک نام یا نام خانوادگی را حفظ کنید:

   
String family_name = "Shakespeare";

برای اینکه هر دو نام را چاپ کنید، println( ) زیر را اضافه کنید:


    
System.out.println( first_name + " " + family_name );

در بین آکولادهای println عبارت زیر را داریم:

  
first_name + " " + family_name

هر آنچه در متغیر به نام first_name وجود دارد، نسخه ی چاپی (print out) می نامیم. پس از آن یک علامت به علاوه وجود دارد که با یک فاصله دنبال می شود. این فاصله بین علامت های نقل قول احاطه شده است. به این روش جاوا در می یابد که ما قصد چاپ یک کاراکتر فاصله (space character) را داریم. پس از فاصله یک علامت به علاوه ی دیگر وجود دارد که با متغیر family_name دنبال می شود.

گرچه این مسئله کمی گیج کننده به نظر می رسد، اما ما فقط در حال چاپ یک نام، یک فاصله و سپس نام خانوادگی هستیم. پنجره ی برنامه نویسی شما باید مانند تصویر زیر به نظر برسد:

برنامه ی خود را اجرا کنید و پس از آن در پنجره ی Output تصویر زیر مشاهده خواهید کرد:

اگر شما در حال ذخیره ی تنها یک کاراکتر مجزا هستید، متغیر مورد نیاز شما char ( با حرف کوچک) می باشد. برای ذخیره ی کاراکتر از علامت نقل قول (‘) به جای (“) استفاده می کنید. در اینجا مجددا برنامه را مشاهده می کنید، اما این بار با متغیر char:

اگر سعی کنید یک متغیر char را با علامت نقل قول جفت (“) ذخیره کنید، NetBeans زیر کد ناسازگار با قرمز خط خواهد کشید و خطای نوع ناسازگار (incompatible type) ارائه خواهد داد. به هرحال شما می توانید یک متغیر String تنها با یک کاراکتر مجزا داشته باشید. اما به علامت نقل قول دوگانه (“) نیاز دارید. بنابراین این مورد درست می باشد:

  
String first_name = "W";

اما مورد زیر درست نمی باشد:
    


String first_name = 'W';

ورژن دوم دارای یک علامت نقل قول مجزا می باشد، در حالیکه مورد اول دارای علامت نقل قول دوگانه (“) می باشد.

موارد بیشتری در مورد string ها وجود دارد و بعدها مجددا آنها را مشاهده خواهید کرد. اکنون اجازه دهید ادامه داده و چند ورودی از یوزر دریافت کنیم.

سفارش پروژه

مجتمع برنامه نویسی ایرانیان با دارا بودن ده ها نیروی متخصص آماده انجام انواع پروژه های زیر برای وزارت خانه ها ، سازمان ها ، شرکتها و اشخاص می باشد :

  • پروژه های تحت وب و ویندوز
  • طراحی سایت
  • فروشگاه اینترنتی
  • اپلیکیشن های موبایل
  • پروژه های مهندسی نرم افزار
  • طراحی بانک های اطلاعاتی
  • مشاوره 

برای سفارش پروژه اینجا کلیک کنید.

و یا با شماره 09120802196 ، 09129313358 به صورت تلفنی یا تلگرام پروژه خود را سفارش دهید.