استخراج بیت کوین که از طریق سخت افزار های رایانه خانگی  انجام می شوند. اینکار خودش یک صنعت جدید است .برای استخراج این ارز به انرژی اللگتریکی ارزان قیمت ، جریان هوا برای خنک کردن این سخت افزار و سخت افزار قدرتمندی نیاز است . شاید شما هم علاقه مند به استخراج بیت کویین داشته باشید پس باید بهترین سخت افزار های  بیت کوین را بشناسید. با بهره گیری  از برق ارزان قیمت و دستگاه خاصی که سخت افزار اسیک (ASIC) نام دارد میتوان درامد بالایی از استخراج بیت کوین کسب کرد.

  ما در اینجا  تعدادی از بهترین سخت افزار های بیت کوین را معرفی کرده ایم :

بیتمین انتماینر اس۹

بهترین سخت‌ افزار استخراج بیت کوین ، بیتمین انتماینر اس۹ (Bitmain Antminer S9)است .این دستگاه بهترین عملکرد استخراج را نسبت به توان برق مصرفی درمیان همه دستگاه ها دارد. شرکت بیتمین پیشتاز در زمینه تولید سخت افزار اسیک (ASIC) ویژه ماینینگ است و دستگاه انتماینر اس 9 نیز بهترین محصول آن به شمار می رود.قیمت این دستگاه بالای 2000 دلار است .

 

 

 

قدرت هش انتماینر اس‌۹ به ۱۳ تا ۱۴ تریلیون هش در ثانیه می‌رسد که تقریبا ۳ برابر بیشتر از مدل قبلی یعنی اس۷ (S7) است. این دستگاه فقط ۱۳۰۰ وات انرژی مصرف می‌کند که به مراتب کمتر از سایر سخت افزارهای اسیک (ASIC) موجود در بازار است. به همین دلیل از نظر بهره‌وری مصرف انرژی بسیار خوب است.با وجود اینکه برخی سازندگان سخت افزار ادعا می‌کنند اسیک (ASIC) با نرخ هش بالاتر و یا مصرف انرژی کمتری دارند، تاکنون هیچ دستگاهی ترکیب این دو را نداشته است.درآمد متوسط روزانه حاصل از این دستگاه (با احتساب متغیرهای مختلف) حدود ۰/۰۰۰۹۸۰۴ بیت کوین در روز است. یکی از مهم‌ترین این متغیرها هزینه برق مصرفی است. همچنین استفاده از این دستگاه در اتاق خواب شاید کار چندان درستی نباشد، زیرا صدای بسیار بلندی تولید می‌کند. همچنین این دستگاه باید در جایی که هوای خنک دارد قرار گیرد.تنها دشواری موجود برای استفاده از انتماینر اس‌۹ را باید در به دست آوردن یکی از آنها به قیمتی خوب دانست. شرکت سازنده دیگر چیزی از آنها در انبار ندارد و واسطه‌ها معمولا آن را با قیمتی بالا می‌فروشند. با وجود اینکه می‌توان این دستگاه را به صورت دست دوم خرید، اما ممکن است خیلی زود بسوزد و بتوانید به اندازه کافی از آن استفاده کنید.

بیتمین انتماینر تی۹

با وجود اینکه انتماینر تی۹ قدرت کمتری از انتماینر اس۹ داشته و کارایی انرژی آن نیز پایین‌تر است، گزینه‌ای محبوب در میان میانرهای بیت کوین به شمار می‌رود، زیرا خریداران گارانتی آن دو برابر انتماینر اس۹ است. همچنین برای آن دسته از کاربرانی که به دنبال دستگاهی با حداقل نیاز به تنظیمات پیشرفته هستند، تی۹ گزینه‌ای بهتر است.

 

 

 

سخت افزار اسیک (ASIC) انتماینر تی۹ از نرخ هش ۱۱/۵تریلیون هش در ثانیه برخوردار است و توان آن نیز ۱۴۵۰ وات است. سایت شرکت سازنده می‌گوید نسخه بعدی این محصول شاید نرخ هشی نزدیک به ۱۲/۵ تریلیون در ثانیه نیز داشته باشد. اما برای این کار توان آن نیز به ۱۵۷۶ وات خواهد رسید.مشکل اینجاست که تهیه انتماینر اس۹ دشوار است، زیرا در وبسایت شرکت سازنده موجودی آن تمام شده است (در زمان نگارش این مطلب). به همین دلیل باید در آمازون یا ای‌بی به سراغ آن رفت. قیمت این دستگاه حدود ۲۰۰۰ دلار و دست دوم آن نیز حدود ۱۰۰۰ دلار است.

 

بیتمین انتماینر اس۷


با وجود اینکه اینتمایر اس۷ از رقبای جدیدتر ضعیف‌تر و نارکارآمدتر است، اما گزینه خوبی برای آن دسته از ماینرهایی که بودجه زیادی ندارد محسوب می‌شود. نرخ هش این دستگاه ۴/۷ تریلیون در ثانیه است و توان مصرفی‌اش نیز برابر یا ۱۳۰۰ وات است. به همین دلیل نمی‌توان نتایجی همانند تی۹ یا اس۹ از آن گرفت. با این وجود قیمت پایین‌تر انتماینر اس۷ را باید نقطه قوت آن دانست.

 

شرکت سازنده دیگر انتماینر اس۷ را نمی‌فروشد. با این وجود دستگاه نوی آن با قیمت حدود ۱۰۰۰ دلار و نیز دست دوم آن را به قیمت چند صد دلار از برخی فروشگاه‌های اینترنتی قابل تهیه است.نکته مهم برای استفاده از انتماینر اس۷ این است که حتما باید از برق با هزینه پایین از آن استفاده کرد، وگرنه کار با آن صرفه اقتصادی ندارد.


 آوانلون ۷۴۱ (Avalon 741)


شرکت بیتمین بزرگ‌ترین تولیدکننده سخت افزار اسیک (ASIC) برای ماینینگ بیت کوین به شمار می‌رود. با یان وجود این شرکت تنها بازیگر باین صنهت نیست. شرکت کانان (Canaan) نیز یک شرکت دیگر چینی است که سخت افزارهایی برای استخراج بیت کوین تولید می‌کند. با این وجود خرید سخت افزار تولید کانان دشوار است، زیرا باید آنها را در بسته‌هایی ۲۰ تایی و قیمتی بیش از ۳۵۰۰۰ دلار بخرید!

 

 

با وجود اینکه سخت افزار شرکت کانان از نظر قدرت و نیز بهره‌وری انرژي شبیه به انتماینر اس۹ هستند، پیدا کردن آنها در بازار بسیار دشوار است. البته پیدا کردن آوالون ۷۴۱ کار چندان دشواری نیست. اما این سخت‌ افزار بهره‌وری و عملکرد چندان بالایی ندارد. آوالون ۷۴۱ را می‌توان در آمازون به قیمت ۱۶۰۰ دلار خرید. نرخ هش آن ۷ تریلیون هش بر ثانیه است و توان مصرفی ۱۱۵۰ واتی نیز دارد. پانگولین ماینر ام۳اکس (Pagolin Miner M3X)

تراشه‌های به کار رفته در پانگولین ماینر به مراتب بزرگ‌تر از تراشه‌ّهای به کار رفته در دستگاه‌های مشابه است. سخت افزار اسیک (ASIC) بیتمین انتماینر اس۹ و سایرین از تراشه‌های ۱۶نانومتری استفاده می‌کنند. در حالی که ام۳اکس دارای ۲۰۰ تراشه‌‌ ۲۸ نانومتری است. همچنین توان مصرفی برق آن نیز ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ وات است. به این ترتیب پانگولین ماینر ام۳اکس لقب پرمصرف‌ترین سخت افزار اسیک ماینینگ بیت کوین این لیست را به خود اختصاص می‌دهد. در مقابل، نرخ هش آن بین ۱۲ تا ۱۳/۵ تریلیون هش در ثانیه است که یکی از بهترین‌ها در بازار است.

 

 

 

یکی دیگر از مزیت‌های پانگولین ماینر ام۳اکس را باید در قیمت آن دانست. با وجود اینکه قیمت کار با این دستگاه (مصرف برق آن) بالاست، خود دستگاه فقط ۲۰۱۰ دلار قیمت دارد. البته توزیع این محصول قرار است از ماه می ۲۰۱۸ آغاز شود. در صورتی که برق در منطقه شما ارزان‌تر است، استفاده از پاگولین ماینر ام۳اکس بازدهی اقتصادی بالایی دارد.

 

منبع : ارزنگار

سفارش پروژه

مجتمع برنامه نویسی ایرانیان با دارا بودن ده ها نیروی متخصص آماده انجام انواع پروژه های زیر برای وزارت خانه ها ، سازمان ها ، شرکتها و اشخاص می باشد :

  • پروژه های تحت وب و ویندوز
  • طراحی سایت
  • فروشگاه اینترنتی
  • اپلیکیشن های موبایل
  • پروژه های مهندسی نرم افزار
  • طراحی بانک های اطلاعاتی
  • مشاوره 

برای سفارش پروژه اینجا کلیک کنید.

و یا با شماره 09120802196 ، 09129313358 به صورت تلفنی یا تلگرام پروژه خود را سفارش دهید.