آیا فناوری بلاکچین یک اینترنت جدید است؟

بلاکچین یک فناوری غیر قابل انعطاف پذیر است، خالق ان افرادی با نام مستعار Satoshi Nakamoto شناخته شده اند.اما از آن ببعد به چیزی بیشتر از این تبدیل شده است و پرسش و سوال هصلی هرکس این شده است که بلاکچین(blockchin) چیست؟

تکنولوژی بلاک چین ستون فقرات یک نوع جدید از اینترنت است که با اجازه دادن به اطلاعات دیجیتالی توزیع می شود، اما کپی نمی شود. در ابتدا برای پول دیجیتال، بیت کوین (خرید بیت کوین،bitcoin )، جامعه فن آوری در حال حاضر پیدا کردن دیگر استفاده های بالقوه برای فن آوری است.

بیت کوین به نام "طلا دیجیتالی" نامگذاری شده است و دلیل خیلی خوبی است . تا الان ارزش کل ارز به بیش از 112 میلیارد دلار آمریکا  است و بلاکچین ها میتوانند انواع ارز دیجیتالی دیگری را ایجاد کنند.متممد اینترنت  که لازم نیست شما بدانید که چجوری بلاک چین از آن استفاده می کند.با این حال با داشتن دانش پایه ای از این تکنولوژی و اینکه چگونه باید از بلاکچین استفاده کنید  تا بخواهید تبدیل به یک توسعه دهنده بلوکچین   شوید که در سال 2018 و در حال حاضر تقاضای بسیار بالایی در این مورد وجود دارد .

فناوری بلاکچین چیست؟

 یک راهنمای گام به گام از هرکسی که بتواند درک کند که " بلاک چین یک کتاب الکترونیکی دیجیتالی بی نظیر از معاملات اقتصادی است که می تواند برنامه ریزی  شود تا علاوه بر معاملات مالی ، ارزش همه چیز را ثبت کند.".


چگونه بلاکچین کار می کند ؟


اطلاعاتی که در بلوک چین نگهداری می شود به عنوان یک پایگاه داده به اشتراک گذاشته می شود و پیوسته در آن وجود دارد.این یک راه استفاده آسان از اینترنت است که دارای مزایای آشکار است.پایگاه داده بلاکچین در هیچ مکانی نگهداری نمیشود و همه ی سوابق و اسناد آن عمومی هستند و قابلیت اشتراک گذاری برای همه وجود داد و به راحتی قاابل تایید هستند.بدون نسخه متمرکز از این اطلاعات ، نسخه ای برای هکرها وجود ندارد . توسط میلیون ها کامپیوتر این اطلاعات میزبانی شده و داده های آن برای هرکسی در اینترنت  وجود دارد.


بلاکچین به عنوان یک google Docs


 یک روش سنتی برای اینکه یک فایل word را با همکار خود به اشتراک میگذارید و بخواهید که ان را اصلاح کنند.مشکل این سناریو این است که شما باید منتظر یک نسخه بازگشنی باشید و دسترسی به آن ندارید.با استفاده از google Docs هر دوطرف به طور همزمان به فایل دسترسی دارند و تنها یک نسخه برای ان سند  وجود دارد و همیشه قابل مشاهده است .بسیاری از انواع قراردادهای حقوقی ایده آل برای این نوع گردش کار هستند. شما برای اشتراک گذاری اسناد نیاز به یک بلوک چینی ندارید، اما تقسیم اسناد مشترک یک قدرتمند است. "

 

بلاکچین دوام و استحکام


فن آوری Blockchain مانند اینترنت است که دارای یک استحکام داخلی است.با وجود ذخیره بلوک های اطلاعاتی که در سراسر شبکه آن یکسان هستند، بلاکچین ها نمی تواند:


     - توسط هر نهاد واحد کنترل شود.


     - تنها نقطه شکست وجود ندارد.

 

Bitcoin در سال 2008 اختراع شد. از آن زمان، Blockchain Bitcoin بدون اختلال قابل توجهی عمل کرده است. (تا به امروز هر کدام از مشکلات مربوط به Bitcoin به دلیل هک شدن یا سوء مدیریت بوده است. به عبارت دیگر، این مشکلات از قصد بد و خطای انسانی حاصل می شود، نه نقص در مفاهیم پایه.) اینترنت به خودی خود ثابت کرده است که با دوام  تقریبا 30 ساله هست . این یک رکورد است که به خوبی برای فن آوری بلوچین در حال توسعه است.

 

منبع : blockgeeks

 

سفارش پروژه

مجتمع برنامه نویسی ایرانیان با دارا بودن ده ها نیروی متخصص آماده انجام انواع پروژه های زیر برای وزارت خانه ها ، سازمان ها ، شرکتها و اشخاص می باشد :

  • پروژه های تحت وب و ویندوز
  • طراحی سایت
  • فروشگاه اینترنتی
  • اپلیکیشن های موبایل
  • پروژه های مهندسی نرم افزار
  • طراحی بانک های اطلاعاتی
  • مشاوره 

برای سفارش پروژه اینجا کلیک کنید.

و یا با شماره 09120802196 ، 09129313358 به صورت تلفنی یا تلگرام پروژه خود را سفارش دهید.