در سال 2018 چندین بار شایعاتی درمورد اینکه" بیت کوین از بین رفته است" و "شکست و مرگ بیت کوین" توسط افراد و رسانه های مختلف گفته شده است که در اینجا به بررسی آن می پردازیم.

زمانی که بازار رمزارزی حالت نزولی به خود می‌گیرد و قیمت بیت‌کوین با افت شدید روبرو می‌شود، تعداد شایعات و نظرات منفی پیرامون این رمزارز و به پایان رسیدن زندگی آن نیز به شکل چشم‌گیری افزایش می‌یابد. براساس آمار بدست آمده می‌توان مشاهده نمود که طبق گفته‌ی افراد مختلف، رمزارز بیت‌کوین تنها در سال ۲۰۱۸ بیش از ۹۰ مرتبه مرده است.

 
مرگ بیت کوین !

طبق آمار بدست آمده زمانی که بازار رمز ارزی در روند نزولی بسیار زیادی گرفتار شده است، شایعاتی پیرامون مرگ رمز ارزی یا مرگ بیت کوین ( با نماد BTC ) به شدت بالا می روند.می توان طیق این شایعات مشاده نمود که در سال 2018 مرگ بیت کوین 90 بار اتفاق افتاده است که این آمار 125 بار کمتر از سال 2017 است .

علی‌رغم تلاش افراد مخالف صنعت رمزارزی برای از بردن این صنعت نوپا، هرگز اخبار و رسانه‌های مرتبط با بیت‌کوین هرگز این چنین مورد توجه قرار نگرفته بودند. با وجود اینکه قیمت رمزارز بیت‌کوین به پایین‌ترین سطح رسیده است، آمار‌های مربوط به جستجوی عبارت بیت‌کوین توانسته رکورد‌های جدیدی را به ثبت برساند.

جستجوی کلمه "بیت کوین " به شدت در گوگل افزایش یافته است!

تقریبا یک سال پیش بیت کون و رمز ارزی توسط افراد کنجکاو در رابطه با اخبار بازار مالی دنبال می شدند.اما امروزه رسانه های اصلی مرتبط با کسب و کار به صورت روزانه اخبار مربوط به بیت کوین و بازار رمزارزی و صنعت بلاکچین را همانند قیمت های دلار و سکه دنبال می کنند و بازنشر می کنند.

آتولیا سارین(Atulya Sarin) یک پروفسور صنعت مالی در دانشگاه سانتا کلارا(Santa Clara University) اخیرا اصرار دارد که بیت‌کوین هرگز به عنوان یک محل ذخیره‌ی ارزش جایگزین طلا نخواهد شد، بنابراین سرمایه‌گذاران بیت‌کوین باید این مورد را فراموش کنند. خبرگزاری‌ CCN نیز با انتشار یک پست توییتری در رابطه با این مصاحبه، در تاریخ ۳ام دسامبر ۲۰۱۸ اعلام کرده بود که رمزارز بیت‌کوین وارد یک مارپیچ مرگ شده است و بزودی قیمت آن به صفر خواهد رسید.

پیتر مالوک(Peter Mallouk) رئیس شرکت سرمایه‌گذاری Creative Planning نیز در رابطه با این موضوع گفته بود که «من بیت‌کوین را به شکل یک مرده‌ی متحرک می‌بینم». وی در ادامه افزوده بود که افت سریع و شدید ارزش این رمزارز احتمالا نشان دهنده‌ی آغاز حلقه‌ی مرگ اجتناب‌ناپذیر آن می‌باشد. آقای مالوک همچنین اعلام کرد که نسل‌های بعدی ما، در کتاب‌های صنعت مالی خود داستان‌هایی در مورد بیت‌کوین و خطرات احمقانه‌ی همراه آن، خواهند داشت.

 

 

طرفداران محیط زیست و حفاظت از منابع طبیعی که همیشه ادعا می‌کنند صنعت ماینینگ رمزارزها یک تهدید جدی برای انسان بشمار می‌آید نیز اخیرا روند نزولی و شکست قیمت رمزارزها را جشن گرفته‌اند و اعلام کرده‌اند که «این علائم نشان دهنده‌ی آن است که بیت‌کوین به زودی از بین می‌رود».

 

با وجود این شایعات و اعتراضاتی که نسبت به این رمز ارزی شد، بین کوین هنوز زنده است و به کار خود ادامه می دهد.همچنین حتی سرسخت ترین منتقدان ، صنعت بلاکچین را به عنوان انقلابی پشت رمز ارزی ، ستایش کرده اند.

اولین سرمایه داران بیت کوین، برادران وینکلوس ، در رابطه با این افت ارزی نگران نیستند و همچنان برای اهداف بلندمدت این صنعت تلاش می کنند.

 

منبع : CCN و کوینیت

سفارش پروژه

مجتمع برنامه نویسی ایرانیان با دارا بودن ده ها نیروی متخصص آماده انجام انواع پروژه های زیر برای وزارت خانه ها ، سازمان ها ، شرکتها و اشخاص می باشد :

  • پروژه های تحت وب و ویندوز
  • طراحی سایت
  • فروشگاه اینترنتی
  • اپلیکیشن های موبایل
  • پروژه های مهندسی نرم افزار
  • طراحی بانک های اطلاعاتی
  • مشاوره 

برای سفارش پروژه اینجا کلیک کنید.

و یا با شماره 09120802196 ، 09129313358 به صورت تلفنی یا تلگرام پروژه خود را سفارش دهید.