سامانه ساختار

سامانه خدمات الکترونیک و تبادل اطلاعات شهرداری ها

گامی بلند در جهت تحقق شهر الکترونیک

خدمات شهرداری
معرفی و اطلاعات مربوط به شهر
آموزش‌های شهروندی
اوقات شهری و آب و هوا
مسابقه
و ...

 

 شهر الکترونیک، نیاز هر شهر

 

مشاوره و نیازسنجی با توجه به ویژگی‌های فرهنکی و اجتماعی در هر شهر

نسخه‌ی حاضر اولین ویرایش برنامه ساختار مخصوص سیستم عامل اندروید است که می‌توانید آن را بر روی گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی آن را نصب و اجرا کنید. تیم برنامه‌نویسی حرفه‌ای ایرانیان با بررسی دقیق نیازهای شهروندان، مجموعه‌ای از خدمات نوین شهروندی را در غالب اپلیکیشن اندرویدی قرار داده تا همیار و دستیار شهروندان در مدیریت زمان و استفاده‌ی بهینه از گوشی‌های هوشمند باشد. رابط  کاربری زیبا و کاربر پسند  که در عین زیبایی به سادگی امکان کار با نرم‌افزار را به کاربر می‌دهد از ویژگی‌های این محصول است.

ویژگی‌های نرم‌افزار:

-    ارائه‌ی بیش از 100 خدمت به شهروندان گرامی   
-    معرفی بیرجند شامل تاریخچه، دانستنی‌ها، جاذبه‌ها، سوغات، مشاهیر و نقشه‌ی بیرجند
-    اطلاعات شهری شامل شماره تماس سازمان‌ها و ادارات، اطلاعات مراکز علمی و دانشگاهی، بیمارستان‌ها، پارک‌ها، لیست پروازهای فرودگاه بیرجند، کتابخانه‌ها، دفاتر پیشخوان دولت،اطلاعات خطوط سازمان اتوبوسرانی،آدرس باجه‌های شارژ سازمان اتوبوسرانی
-    خدمات 137 شهرداری شامل ثبت و پیگری درخواست و تماس با 137
-    آموزشهای شهروندی به منظور ارتقا سطح کیفی زندگی شهروندان محترم
-    سالنامه‌ی آماری
-    اوقات شرعی
-    آب وهوا
-    مسابقه امروزه جهان، محیطهای کاری، رفتارها و منش های انسانی و مدیریتی بطور انکار ناپذیری دستخوش تغییرات اساسی است و ریشه اصلی آن ورود به عصر اطلاعات، افزایش ارزش اطلاعات و سرعت و سهولت دسترسی به منابع اطلاعاتی است. یکی از مهمترین مزایای فناوری اطلاعات، کاهش معجزه آسای نقش و ارزش فاصله‌های زمانی و مکانی است. اینترنت نمونه بارز این قابلیت شگرف است. دسترسی به تمام نقاط جهان، ارائه و دریافت انواع خدمات در سراسر جهان و دستیابی به انواع و اقسام اطلاعات بصورت بلادرنگ و بسیاری از فعالیتهای دیگر که قید فاصله های زمانی و مکانی از روی آنها برداشته شده است، جملگی نشان از بوجود آمدن دنیایی تازه دارند که در آن روابط بشری دچار یك دگرگونی اساسی شده است. اکنون آنچه پیش روی ماست جهانی است که تنها با فشردن یك دکمه انسان را از مرز زمان و مکان عبور می دهد و همه ی دانسته ها و داشته های بشری را همانند جعبه ی جادویی در پیش روی ما می نهد. لذا آنچه مهم است، فراهم نمودن بستر مناسب، مدیریت و برنامه ریزی دقیق کشورها و دولتها به منظور استفاده ی بهینه از این اتفاق عظیم است.

 

با توجه به تمرکز خدمات در شهرها و همچنین گسترش کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات و تغییرات وسیع آن بر جنبه‌های مختلف زندگی شهروندان، بهره‌گیری از روشها و فناوری‌های نوین خدمات‌رسانی به شکل «خدمات الکترونیك شهری» در تعاملات و تراکنشهای میان شهروندان و سازمانهای دولتی و خصوصی ارائه‌دهنده‌ی خدمات، به عنوان راهکاری اثربخش و کارآمد در عرصه‌ی خدمات رسانی شهری به شمار میرود. شهرداری‌ها به عنوان یکی از ارگانهایی که بیشترین خدمات را به شهروندان ارائه می‌نمایند، می‌توانند با الکترونیکی نمودن خدمات خود گام‌های موثری در بوجود آوردن شهرها و شهروندان الکترونیك و همچنین تشویق دیگران به ارائه و استفاده از خدمات برخط بردارند. امکان صرفه جویی در وقت و هزینه، حذف پرونده های کاغذی و تبدیل آن به اطلاعات دیجیتالی، حذف بخش های مربوط به پاسخگویی تلفنی در سازمان، ارتباط الکترونیکی با شهروندان و ایجاد محلی برای تبادل نظرات شهروندان درباره عملکرد شهردار و سازمان شهرداری، پرداخت عوارض، حذف روند های مربوط به پرونده‌های شهرداری و کاهش رفت و آمد فیزیکی به سازمان، اطلاع رسانی روز به روز فعالیت‌های شهرسازی و امور مربوط به شهر، تنها بخشی از مزایا و فواید دنیای الکترونیك و شهرداری الکترونیك است. هدف این پروژه تهیه نرم افزاری به منظور ارائه کلیه خدمات شهرداری بیرجند در قالب اینترنت و تلفن همراه می‌باشد. با توجه به این هدف، نام نرم‌افزار سامانه خدمات الکترونیك و تبادل اطلاعات شهرداری بیرجند و به اختصار "ساختار" انتخاب گردید. این نرم افزار، یك سامانه‌ی جامع و یکپارچه برای کلیه‌ی سیستم های موجود در شهرداری بیرجند می باشد.

 

 

شهرداری الکترونیك، سازمانی است که با بهره گیری از فناوری اطلاعات، خدمات خود را در حوزه وظایف شهرداری به صورت سریع، قابل دسترس و امن به شهروندان ارائه می کند. خدمات این شهرداری به صورت 24 ساعته و فارغ از محدودیت های زمانی و مکانی در شهر واقعی است. شهرداری الکترونیك در واقع کودکی است که از دل فن آوری اطلاعات و ارتباطات زاده می شود و می تواند تحولات عظیمی را در زندگی هموطنان ایرانی ایجاد کرده و کشور و دولت ایران را در شاهراه پیشرفت بیندازد. در یك شهرداری الکترونیکی، کلیه مراکز دولتی و خصوصی با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات و از طریق شبکه‌های متعدد با هم در ارتباط هستند تا بدین وسیله امکان انجام فعالیتهای بانکی، تبادلات مالی و تجاری، آموزشی و خدماتی را به صورت الکترونیکی برای تمامی شهروندان در کلیه اوقات شبانه‌روز فراهم آورند.

معیارهای چشم‌انداز شهرداری الکترونیکی

   تامین رفاه و رضایت شهروندان: دسترسی آسان، سریع و کم هزینه‌ی شهروندان به اطلاعات شهری جامع و خدمات شهرداری، در تمام اوقات و از هر مکان خارج و داخل شهر (بر اساس شاخصهای استاندارد کیفیت زندگی)
    برقراری عدالت: دسترسی یکسان و عمومی تمامی اقشار و آحاد جامعه‌ی شهروندان به اطلاعات شفاف و خدمات مطلوب شهرداری
    تحقق آرمان شهر پاک و سالم: عاری از مشکلات زیست محیطی، به ویژه ترافیك شهری و آلودگی‌های اکولوژیکی ناشی از آن
    اعتلای چهره‌ی مدیریت شهری: از طریق توفیق در تحقق آرمانهای مدیریت شهری (بویژه مدیریت شهری الکترونیکی)
    حاکمیت فرهنگ شهروند الکترونیك: توانایی علمی شهروندان در بهره‌گیری از خدمات شهرداری الکترونیك
    تحقق دولت الکترونیکی: شهرداری الکترونیکی اولین گام در تحقق شهر و دولت الکترونیکی می‌باشند (مطابق برنامه ریزی سازمان شهرداری‌های کشور)
    فرهنگمداری: پایبندی به اصول اعتقادی در شهروندان الکترونیك (با تثکید بر ارزشهای اسلامی، ملّی و بومی ویژۀ شهروندان ایرانی)
    تعامل شهروندان: تعامل مستمر میان شهروندان و نهادهای مدیریت شهری و مشارکت در ادارۀ امور شهری و فرایندهای تصمیم سازی

ویژگی های شهرداری الکترونیکی

   حذف پرونده های کاغذی و تبدیل آن به اطلاعات دیجیتالی
    حذف بخش های مربوط به پاسخگویی تلفنی در سازمان
    توجه به ارتباطات الکترونیك و لزوم به کارگیری آن در بخش های پاسخ‌گویی
    ایجاد محلی برای تبادل نظرات شهروندان درباره عملکرد شهردار و سازمان شهرداری
    پرداخت عوارض های مربوط به نوسازی و ... از طریق اینترنت
    حذف روند های مربوط به پرونده های شهرداری و کاهش افزایش رفت و آمد فیزیکی به سازمان
    اطلاع رسانی روزبه روز فعالیت های شهرسازی و امور مربوط به شهر

 
دستاوردهای شهرداری الکترونیکی

    تدوین و ارائه شاخص ها
    مشاهده سلامت شهرداری در یك نگاه
    تشخیص مشکلات بالقوه پیش از تبدیل به بحران
    به روز بودن اطلاعات
    کاهش زمان و هزینه در جستجو برای اطلاعات مورد نیاز
    کمك به اتخاذ تصمیمات شفاف تر
    همراستایی عملیات شهرداری با استراتژی آن

 

ضرورت ایجاد شهرداری الکترونیکی

در دنیای امروز که هر چه بیشتر به سمت ماشینی شدن قدم می گذاریم دیگر روابط چهره به چهره و مستقیم نمی تواند پاسخگوی مشکلات ما باشد. امروزه ما در شهرها با افزایش جمعیت و در نتیجه آن افزایش ترافیك شهری رو به رو هستیم. همچنین روش های بروکتراتیك گذشته و کاغذ بازی های پیشین نمی تواند روشی مناسب در جهت رسیدگی به کارهای اداری شهروندان باشد. از این رو سازمان‌های مهم نظیر شهرداری ها که به نوعی قلب تپنده شهر محسوب می شوند باید دست از روش های پیشین برداشته و وارد دنیای الکترونیك و مجازی شوند. دنیایی که در آن فعالیت ها بسیار سریعتر و مطمئن تر انجام می گیرد و نیازی به تراکم جمعیت در دنیای فیزیکی نیز نیست. برای کاهش بسیاری از معضلات شهری از جمله ترافیك، آلودگیهای زیست محیطی و هزینه‌های سنگین ناشی از ترددهای غیر ضروری شهروندان کشور، کاهش فساد اداری، کاهش هزینه ها، افزایش سرعت انجام کارها، صرفه جویی در انرژی، بالا رفتن کارایی کارمندان و سازمانها، صرفه جویی در زمان، رفاه بیشتر و افزایش سطح رضایت شهروندان و همچنین امکان استفاده یکسان از خدمات دولتی و کاهش محرومیت مناطق دور افتاده به دلیل عدم دسترسی به مرکز در شرایط فعلی و دهها مشکلی که همه روزه در ادارات و سازمان های بزرگ با آن روبرو هستیم، در آیندهای نه چندان دور باید خدمات شهرداری از طریق شبکه اینترنت و پایگاههای الکترونیکی این نهاد دریافت گردند. این اقدام خود یکی از گام هایی است که در مسیر ایجاد دولت الکترونیك نیز می تواند بسیار موثر باشد

 

متودولوژی ساخت نرم‌افزار:

 

 

به صورت تقریبی برای این پروژه زمانبندی زیر در نظر گرفته می شود و این سامانه در مدت تقریبی  پنج ماه به اتمام می رسد.
    تهیه ی طرح و جمع آوری نیازها برای شروع پروژه : یک هفته
    تحلیل نرم افزار: سه هفته
    طراحی بانك اطلاعاتی: سه هفته
    پیاده سازی: هشت هفته
    تست و آزمایش نرم افزار: یک هفته
    نگهداری و استقرار: چهار هفته

با توجه به تلورانس سی درصد، اتمام پروژه در بازه‌ی زمانی 5/3 ماه تا 5/7 ماه پیش‌بینی می‌شود

 

 

راهنمای استفاده کاربران:

نرم افزار ساختار به صورت یك اپلیکیشن اندروید بوده و قابلیت نصب بر روی گوشی های موبایل با سیستم عامل اندروید را دارد. پس از نصب این نرم افزار روی سیستم عامل اندروید و اجرای نرم افزار  صفحه‌ای به صورت زیر ظاهر می‌شود

کاربر با لمس    وارد صفحه‌ای اصلی خواهد شد.

 

در صفحه جدید داشبورد مدیریتی نرم افزار به صورت زیر ظاهر می شود.

 

 

به طور کلی با کلیك بر روی دکمه های       و     سایر فعالیت های ویژه نرم افزار در دسترس قرار می‌گیرند.

یك راه دیگر دسترسی به همه آیتم های اصلی نرم افزار ساختار، کلیك بر روی دکمه    در بالای داشبورد نرم افزار می باشد. با کلیك بر روی این دکمه منوی زیر ظاهر می شود که از آن می توان هر یك از فعالیت‌های ویژه نرم افزار را انتخاب نمود.

 

در اشکال زیر داشبورد مدیریتی در حالت انتخاب سایر فعالیت های ویژه نرم افزار ساختار دیده می شود.

                                                                             

                                            

    

      

                                          
                


    

 

 

 

سفارش پروژه

مجتمع برنامه نویسی ایرانیان با دارا بودن ده ها نیروی متخصص آماده انجام انواع پروژه های زیر برای وزارت خانه ها ، سازمان ها ، شرکتها و اشخاص می باشد :

  • پروژه های تحت وب و ویندوز
  • طراحی سایت
  • فروشگاه اینترنتی
  • اپلیکیشن های موبایل
  • پروژه های مهندسی نرم افزار
  • طراحی بانک های اطلاعاتی
  • مشاوره 

برای سفارش پروژه اینجا کلیک کنید.

و یا با شماره 09120802196 ، 09129313358 به صورت تلفنی یا تلگرام پروژه خود را سفارش دهید.