معرفی:

مدیریت جامع بحران فرآیند برنامه ریزی، عملکرد و اقدامات اجرائی است که توسط دستگاه های دولتی، غیر دولتی و عمومی پیرامون شناخت و کاهش سطح مخاطرات(مدیریت خطر پذیری) و مدیریت عملیات مقابله و بازسازی و بازتوانی منطقه آسیب دیده (مدیریت بحران) صورت می پذیرد. در این فرآیند با مشاهده پیش نشانگرها و تجزیه و تحلیل انها و منابع اطلاعاتی در دسترسی تلاش می شود به صورت یکپارچه، جامع و هماهنگ با استفاده از ابزارهای موجود از بحران ها پیشگیری نموده یا در صورت بروز انها با آمادگی لازم در جهت کاهش خسارات جانی و مالی به مقابله سریع پرداخته تا شرایط به وضعیت عادی بازگردد. از سامانه جامع، ملی و یکپارچه مدیریت بحران کشور برای سهولت در امور فوق استفاده می شود.

چرخه سیستم مدیریت بحران

امکانات:

سامانه جامع، ملی و یکپارچه مدیریت بحران کشور دارای 13 زیر سیستم با عنوان های زیر می باشد:

 توضیح مختصر در مورد هر کدام از زیر سیستم ها:

سامانه داشبورد مدیریتی

نگاه چند بعدی به داده ها

با رسم انواع چارت ها و گراف ها، از ابعاد و زوایای مختلف به داده ها نگاه کنید و بهترین آنالیز اطلاعات را تجربه کنید. این چارت ها شامل انواع جدول، لیست، ماتریس های یک بعدی و دو بعدی، انواع گراف های میله ای، ستونی، خطی، سطحی، دایره ای و حلقه ای، نمودارهای تحلیلی مانند رادار، حبابی و پراکندگی، همچنین شکل های مختلف نقشه و ده ها نوع آیتم اطلاعاتی دیگر می باشد، این امکان را می دهد که به سادگی و به سرعت داده های موجود در سازمان را آنالیز نمایید. 

آنالیز آسان و سریع با ابزارهای فیلتر، مرتب سازی و دسته بندی

برای آنالیز اطلاعات لازم است داده های مورد نظر را بارها و بارها به اشکال مختلف فیلتر کنیم، دسته بندی آن را تغییر دهیم یا بر اساس فیلدهای مختلف مرتب کنیم. تا نقاط مخفی درون داده خود را نشان دهد. داشبورد مدیریتی با ارائه ابزارهای آنالیز اطلاعات ساده و در دسترس به مدیران و تحلیل گران این امکان را می دهد که در کمترین زمان داده های خود را آنالیز نمایند.

سامانه حوادث

در سامانه ی ثبت حوادث و سوانح، کاربران می توانند به راحتی و در اسرع زمان ، از طریق فرم های الکترونیکی و سیستم Gis اطلاعات را ثبت نمایند. گستردگی این مساله به تمام کشور مربوط می شود.یعنی چنانچه در هر مکانی حادثه و یا سانحه رخ دهد باید در سیستم ثبت شود و در نهایت می توان از تمامی اطلاعات ثبت شده به صورت پارامتریک گزارش گیری نمود .

سامانه واحد هشدار سریع (کشیک)

سامانه کشیک و یا هشدار سریع امکان ثبت اطلاعات تمامی افراد که در طی شبانه روز به صورت کشیک هستند و همچنین ثبت لوحه کشیک روزانه و ماهیانه را به کاربر می دهد. تمامی فعالیت های انجام شده در طی روز در این سامانه ثبت کرده و امکان گزارش گیری های متنوع را به کاربر می دهد.

سامانه خسارت

سیستم لیستی از حوادث اخیر را به کاربر نمایش می دهد بعد از مشاهده لیست برای ثبت خسارت، کاربر گزینه نمایش فرم های خسارت را برای سطر مورد نظر انتخاب می کند، سیستم اطلاعات تخصصی، عمومی و خسارات اولیه را به کاربر نمایش می دهد.کاربر می تواند عملیاتی را انجام دهد که عبارتند از: گزارش گیری، تایید فرم ها، مشاهده فرم های 15 گانه و ثبت نظر دستگاه اجرایی

سامانه پروژه ها

سامانه پروژه ها از تصویب و مشخص شدن اعتبارات عمرانی و جاری بتفکیک دستگاه اجرایی توسط شورای برنامه ریزی و توسعه استان اعتبارات مصوب در قالب موافقت نامه های عمرانی و جاری با حضور کارشناسان دستگاه اجرایی در کحل دفتر برنامه ریزی و بودجه استانداری با هماهنگی کارشناسان مرتبط مستقر در بودجه تنطیم و مبادله می گردد.

سامانه مانور ها

سامانه ی مانور های آموزشی یک سامانه جهت ثبت و مدیریت تمام مانور هایی است که در یک مرکز برگزار می گردد.در این سامانه می توان تمام مانور ها را از زمان اخذ مجوز برای برگزاری مانور تا زمان اجرای مانور و ارزیابی نهایی مدیریت کرد.آمادگی هرچه بیشتر و بهترِ سازمان‌ها برای مقابله با حوادث احتمالی باعث کاهش بسیاری از هزینه‌‌های حوادث در سازمان‌ها می‌شود. گاه و در برخی حوادث، تأخیر و آماده‌نبودن سازمان در مقابله با آن‌ها، ادامۀ حیات سازمان را غیرممکن می‌سازد و خسارت‌های مالی و جانی فراوانی به سازمان و جامعه وارد می‌آورد.

سامانه ی دوره های آموزشی یک سامانه جهت ثبت و مدیریت تمام دوره هایی است که در یک مرکز برگزار می گردد. در این سامانه می توان تمام دوره هارا از زمان اخذ مجوز برای برگزاری دوره تا زمان اجرای دوره و ارزیابی نهایی مدیریت کرد. هم چنین در نسخه های آتی این نرم افزار می توان دوره ها را برای موافقت یا عدم موافقت با مجوز نرم افزار ، مدیریت نمود و به گزارش گیری از دوره ها پرداخت.

 

 

 

 

 

سامانه مردم نهاد

نرم افزار مدیریت تشکل های مردمی (NGO)  محصولی از دپارتمان برنامه نویسی شرکت مهر نگار ایرانیان می باشد که با هدف ایجاد ساختار نرم افزاری جهت مدیریت بهتر و آسان تر اطلاعات مربوط به این تشکلات به کار می رود.به طور کلی این سامانه مورد استفاده وزارت خانه ها  ،استانداری ها ، شهرداری ها ، سازمانها و تمامی ارگانهای می باشد که می خواهند دیتا بانک اطلاعاتی از تشکل های مردمی (NGO) مربوط با مجموعه خود را ثبت ، مدیریت و گزارشگیری کنند.

سامانه شورای هماهنگی

این سامانه به منظور مدیریت جلسات ، اعضا،  آن  طراحی و پیاده سازی شده است  ثبت و نگهداری اطلاعات به صورت منظم و منسجم، سهولت در دریافت این اطلاعات از جمله اهداف کلیدی این سامانه به شمار می آید.

سامانه WEBGIS

امروزه سيستم اطلاعات مكاني (GIS) آنچنان در مديريت و كنترل مناطق و شهر ها و ... نفوذ كرده است كه نبود آن مي تواند شكاف غير قابل جبراني در بدنه آن ها وارد نمايد .تمام مراكز دولتي و غير دولتي از داده هاي GIS براي رشد و توسعه اهداف خود بهره ميگيرند .اين علم و تكنولوژي مفيد روز به روز جاي خود را در قسمت هاي مختلف جامعه باز نموده و توجه کارشناسان و متخصصين را به خود جلب نموده است و اين در حالي است كه تصميم گيري هاي حساس و دقيق نيازمند استفاده از اين تكنولوژي مي باشد.

و ...

 


جهت سفارش نرم افزار اینجا کلیک کنید.


[widgetkit id=9]

سفارش پروژه

مجتمع برنامه نویسی ایرانیان با دارا بودن ده ها نیروی متخصص آماده انجام انواع پروژه های زیر برای وزارت خانه ها ، سازمان ها ، شرکتها و اشخاص می باشد :

  • پروژه های تحت وب و ویندوز
  • طراحی سایت
  • فروشگاه اینترنتی
  • اپلیکیشن های موبایل
  • پروژه های مهندسی نرم افزار
  • طراحی بانک های اطلاعاتی
  • مشاوره 

برای سفارش پروژه اینجا کلیک کنید.

و یا با شماره 09120802196 ، 09129313358 به صورت تلفنی یا تلگرام پروژه خود را سفارش دهید.