میزبانی وب چیست؟

زماني كه يك كاربر بخواهد اطلاعات مورد نظرش را از طريق اينترنت در دسترس همگان قرار دهد، با طراحي صفحات اينترنتي (سايت دلخواهش) و ثبت يك Domain اقدام به انتشار مطالب خود مي كند. از آنجايي كه اين صفحات مي بايست در هر زمان و از هر مكاني قابل رويت باشد، مي بايست صفحات طراحي شده را بر روي يك كامپيوتر كه دائمآ به اينترنت متصل مي باشد قرار داد. اين كامپيوتر كه معمولاً سروري قوي با امكانات متعدد مي باشد در مكاني قرار گرفته كه با خطوط پر سرعت به شبكه اينترنت متصل بوده و كليه موارد امنيتي و ايمني را دارا مي باشد.اصطلاحا به اين سرور ميزبان وب گفته مي شود.

 مشخصات یک هاست خوب

 • پشتیبانی آنلاین: آیا دوست دارید برای دانستن اینکه آدرس وب میل هاست شما چیست دو روز یا بیشتر صبر کنید؟
  هاستی را انتخاب کنید هم برای مشکلات فنی هم مالی دارای سامانه گفتگوی زنده باشد. در وهله دوم اگر برای مسائل فنی از سامانه تیکتینگ استفاده می کنند زمان پاسخ گویی به هر تیکت بیش از چند دقیقه نباشد.
 • امنیت بالا: یکبار از روی هاستی بی هیچ دلیلی Databse ام پاک شد. نه کسی پاسخگو بود که چرا این اتفاق افتاده نه از آن پایگاه داده هیچ Backup گرفته شده بود و پاسخ این بود که خودتان مسئول Backup گرفتن هستید. لازم است بدانید که بیشتر شرکت های هاستینگ خوب امروزه در دوره های منظم از اطلاعات شما نسخه پشتیبان تهیه می کنند و در صورت بروز اتفاقی می توانند Backup های هفتگی و روزانه از فایل های شما را در اختیار شما قرار دهند.
 • تیم زبده: در صورت داشتن یک سوال فنی نباید آن را تکرار کنید. تیمی که زبده باشد منظور شما را سریعا متوجه می شود. یک شرکت هاستینگ بد معمولا اصلا متوجه ماهیت سوال شما نمی شود.

 • خدمات مشتری : این فاکتور برای بعضی از مدیران سایت ها بسیار مهم می باشد! به هنگامی که سایت شما با مشکلی مواجه شود باید از بخش پشتیبانی اطلاع دهید تا به سرعت رسیدگی کنند و یا به سوال های دیگر شما پاسخ دهند. برای اینکه بدانید سرعت پاسخگویی در چه حدی می باشد از طریق ایمیل و یا تیکت درخواستی را ارسال کنید در صورتی که پاسخ ارسالی بیشتر از 4 ساعت طول بکشید پیشنهاد می شود سراغ آن هاستینگ نروید.
 • سرعت بالا : هاست وب سایت باید به اینترنت پرسرعت و با پهنای باند بالا متصل باشد. همچنین از سرعت پردازش بالایی برخوردار باشد که بتواند برای تمامی بازدید کنندگان وب سایت شما بدون تاخیر سرویس دهی کند.
 • پایداری : وب سایت راه اندازی شده باید در 24 ساعت شبانه روز در طول سال در دسترس باشد. البته چون حوادث قابل پیش بینی نمی باشند سایت های ارائه کننده هاست معمولا آپتایم سرور را 99% می نویسند.

انواع هاست با اینکه تمامی هاست ها فضایی را در اختیار شما قرار می دهند که می توانید به صورت دلخواه آن را مدیریت کرده ولی تفاوتی در بین پلن های هاستینگ موجود می باشد. در صورتی که سایت شما از بازدید بالایی برخوردار نمی باشد می توانید هاست اشراکی تهیه کنید. همانطور که از نام این پلن مشخص می باشد منابع سرور بین چندین کاربر تقسیم می شود. ولی این به معنای دسترسی سایر افراد به فضای شما نمی باشد. فرض کنید یک سرور به 10 قسمت تقسیم شده باشد و شما یکی از آنها را خریده باشید. در این صورت شما فقط مدیریت قسمت خودتان را برعهده دارید و دسترسی به سایر قسمت ها ممکن نمی باشد. مزیت هاست اشتراکی در قیمت پایین آن و ایراد اصلی آن را می توان از دسترس خارج شدن کل سرور به دلیل تخلف سایر افراد نام برد. برای اینکه متوجه منظورم شوید فرض کنید روی همین هاست که 10 نفر وب سایت خود را نگه داری می کنند شخصی خواسته یا نخواسته ویروسی بر روی سرور آپلود کند و یا مصرف منابع آن به دلیل حمله و یا بالا رفتن بازدید از حد تعیین شده بیشتر شود ، در این صورت 9 هاست دیگری که روی آن سرور وجود دارد دچار مشکل خواهد شد. در مقابل هاست اشراکی ، هاست اختصاصی قرار دارد. هاست اختصاصی برعکس هاست اشتراکی مختص شما می باشد و کل سرور در اختیار شما می باشد. این نوع هاست برای سایت های پربازدید که نیاز به فضای زیاد و منابع بیشتر دارند مناسب می باشد. به علت اینکه کل سرور در این حالت برای شما می باشد هزینه آن نسبت به هاست اشراکی بیشتر می باشد.

ویژگی ها و امکانات

 

 

سفارش پروژه برنامه نویسی

مجتمع برنامه نویسی ایرانیان با دارا بودن ده ها نیروی متخصص آماده انجام انواع پروژه های زیر برای وزارت خانه ها ، سازمان ها ، شرکتها و اشخاص می باشد :

 • پروژه های تحت وب و ویندوز
 • طراحی سایت
 • فروشگاه اینترنتی
 • اپلیکیشن های موبایل
 • پروژه های مهندسی نرم افزار
 • طراحی بانک های اطلاعاتی
 • مشاوره 

برای سفارش پروژه اینجا کلیک کنید.

و یا با شماره 09120802196 ، 09129313358 به صورت تلفنی یا تلگرام پروژه خود را سفارش دهید.

عضویت در کانال تلگرام