معرفی:

راهیان نور نامی است برای گروه بزرگی از کاروان‌های سیاحتی - زیارتی در ایران که به بازدید از مناطق جنگی بازمانده از جنگ ایران و عراق در غرب و جنوب غربی این کشور می‌پردازند. بیشتر این کاروان‌ها همزمان با تعطیلات نوروزی و نیز تعطیلات تابستانی، برای مناطق غرب کشور، فعال می‌شوند و مناطق مرزی استان خوزستان به ویژه منطقه شلمچه از مقصدهای پرطرفدار این گروه‌هاست.

 

در مورد سیستم یکپارچه

سیستم یکپارچه به معنای مدیریت برنامه‌ریزی منابع سازمان می‌باشد و به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. تعاریف دیگری سیستم یکپارچه که شامل چندین برنامه کاربردی است که بصورت یکپارچه همه فعالیت‌های داخلی یک سازمان را در گستره واحدهای عملیاتی سازمان مدیریت می‌کند. این فعالیت‌ها می‌تواند بازهٔ وسیعی از مدیریت فروش، مدیریت تأمین، مدیریت تولید، مدیریت کیفیت، مدیریت انبار، مدیریت لجستیک، مدیریت نگهداری و تعمیرات، مدیریت پروژه، مدیریت مالی، مدیریت قیمت تمام شده، مدیریت منابع انسانی و مدیریت مهندسی را شامل شود.

برخی از قابلیت های عمومی سیستم یکپارچه

 • یکپارچگی
 • یکپارچگی اطلاعات
 • یکپارچگی فرآیندها
 • یکپارچگی کارکنان
 • یکپارچگی بستر اطلاعاتی (استفاده از یک بانک اطلاعاتی متمرکز)
 • یکپارچگی برنامه‌های کاربردی (یکپارچگی بین سیستم‌های مالی، انبار، پروژه، خرید، منابع انسانی، تولید و .....)
 • يكپارچه كردن سيستم هاي مديريتي و بهبود روش هاي مديريت

معرفی سامانه 096313

سامانه جامع 096313 راهیان نور کشور، به منظور هدایت و حمایت از حضور زائرین و خادمین راهیان نور در یادمان های دفاع مقدس می باشد. وظیفه این سامانه جمع‌آوری منسجم اطلاعات در سرزمین راهیان نور و ارائه خدمات امدادرسانی، مشاوره، راهنمایی و دریافت انتقادات و پیشنهادات برای زائران کوی شهیدان است.

معرفی سامانه جامع، ملی و یکپارچه راهیان نور کشور

سامانه جامع، ملی و یکپارچه راهیان نور کشور به سفارش سازمان امداد و نجات هلال احمر، توسط مجتمع برنامه نویسی حرفه ای ایرانیان طراحی و راه اندازی شده است. این سامانه به صورت یکپارچه و با استفاده از بانک های اطلاعاتی تمامی اطلاعات مربوط به سازمان راهیان نور را در خود جای داده است و متشکل از 12 زیر سیستم مهم است. هم اکنون این سامانه در کلیه شهرهای کشور توسط صد ها کاربر به صورت روزانه مورد استفاده قرار میگیرد.

مراحل شناخت پروژه

 1. تحلیل
 2. طراحی بانک ها
 3. کد نویسی
 4. تست
 5. تحویل سامانه
 6. استقرار سامانه

آماده کردن مراحل بالا از تاریخ 94/6/1 تا تاریخ 95/4/1 طول کشید.

امکانات:

سامانه جامع، ملی و یکپارچه راهیان نور کشور متشکل از 12 زیر سیستم و بیش از 10 فرم اطلاعات پایه می باشد. زیر سیستم های این سامانه عبارت اند از:

 • زیر سیستم اطلاعات مکانی (webGIS)
 • مرکز call center
 • زیر سیستم مدیریت یادمان ها
 • زیرسیستم اسکان ها
 • زیر سیستم آشپزخانه ها
 • زیر سیستم مدیریت تعمیرگاه ها
 • زیر سیستم مدیریت برنامه های فرهنگی
 • زیر سیستم تامین کننده های اسکان
 • زیر سیستم مدیریت مسئولین کشوری-لشکری
 • زیر سیستم خادمین
 • زیر سیستم راویان
 • زیر سیستم مدیریت اخبار
 • و ...

توضیح مختصر در مورد هر کدام از زیر سیستم ها :

زیر سیستم webGIS

   زیر سیستم اطلاعات مکانی ستاد راهیان نور کشور (webGIS) جهت نمایش، مدیریت و کنترل لایه های اطلاعاتی عمومی و تخصصی این مرکز جهت تصمیم گیری های دقیق و حساس مورد استفاده قرار می گیرد. برای مشاهده امکانات و ویژگی های این زیر سیستم به اینجا لینک شود.

 

مرکز call certer

   سامانه مدیریت تماس های 096313 جهت تهیه، داده کاوی و گزارش گیری های متنوع و اختصاصی از سامانه جامع راهیان نور، به صورت پارامتری و در بازه های زمانی مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. جهت مشاهده امکانات و گزارش ساز به اینجا و اینجا مراجعه کنید.

زیر سیستم یادمان ها

  یادمان ها مکان هایی هستند برای بزرگداشت یک شخص یا یک اتفاق مهم که در جریان راهیان نور؛ زائران زیادی بازدید می نمایند. زیر سیستم یادمان ها حاوی بانک اطلاعاتی شامل تمامی یادمان های سراسر کشور می باشد. در این زیر سیستم میتوان عملیات ثبت؛ حذف و ویرایش یادمان ها را انجام داد. تمامی اطلاعات مربوط به یادمان ها (عمومی و تخصصی) در این زیر سیستم ثبت می شود.

زیر سیستم اسکان ها

  اسکان ها مکان هایی هستند برای اسکان و استراحت زایران راهیان نور. زیر سیستم اسکان حاوی بانک اطلاعات تمامی اسکان های موجود جهت اسکان زایران راهیان نور می باشد. در این زیر سیستم میتوان عملیات ثبت؛ حذف و ویرایش اسکان ها را انجام داد. تمامی اطلاعات مربوط به اسکان ها(عمومی و تخصصی)در این زیر سیستم ثبت می شود.

زیر سیستم مدیریت آشپزخانه، رستوان و تامین کننده تغذیه

  مکان هایی هستند برای طبخ و پذیرایی از زائران راهیان نور. زیر سیستم آشپزخانه حاوی بانک اطلاعات تمامی آشپزخانه ها؛ رستوران ها و تامین کننده های تغذیه می باشد. در این زیر سیستم میتوان عملیات ثبت؛ حذف و ویرایش آشپزخانه ها را انجام داد. تمامی اطلاعات مربوط به آشپزخانه ها در این زیر سیستم ثبت می شود. در صورت تماس با 09613 خادم پاسخگو به تماس گیرنده؛ مکان تماس گیرنده را به زیرسیستم میدهد و زیر سیستم نزدیکترین آشپزخانه را به او معرفی می کند.

زیر سیستم تعمیرگاه خودرو؛ تامین کننده خودرو
  مکان هایی هستند برای تعمیر خودروهای متنوع. زیر سیستم تعمیرگاه حاوی بانک اطلاعات شامل تمامی تعمیرگاه و تامین کننده های خودرو می باشد.در این زیر سیستم میتوان عملیات ثبت؛ حذف و ویرایش تعمیرگاه ها را انجام داد. تمامی اطلاعات مربوط به تعمیرگاه ها در این زیر سیستم ثبت می شود.در صورت تماس با 09613 خادم پاسخگو به تماس گیرنده؛ مکان تماس گیرنده را به زیرسیستم میدهد و زیر سیستم نزدیکترین تعمیرگاه را به او معرفی می کند.

زیر سیستم مدیریت تامین کننده های اسکان
  افرادی هستند که اسکان را برای زائران راهیان نور تامین می کنند. زیرسیستم تامین کننده اسکان حاوی بانک اطلاعات شامل تمامی تامین کنندگان اسکان می باشد.در این زیر سیستم میتوان عملیات ثبت؛ حذف و ویرایش تامین کنندگان اسکان  را انجام داد. تمامی اطلاعات مربوط به تامین کننده ها در این زیر سیستم ثبت می شود.در صورت تماس با 09613 خادم پاسخگو به تماس گیرنده؛ مکان تماس گیرنده را به زیرسیستم میدهد و زیر سیستم نزدیکترین تامین کننده را به او معرفی می کند.

زیر سیستم مدیریت برنامه های فرهنگی

  در یادمان ها، برنامه هایی برگزار می شود که به برنامه های فرهنگی معروفند. در این سامانه تمامی اطلاعات مربوط به تمامی برنامه های فرهنگی ثبت می شود و قابل حذف و ویرایش می باشد.

زیر سیستم مدیریت اخبار

  تمامی خبرهای مربوط به سامانه و یا کشوری راهیان نور، از طریق این سیستم ثبت و اطلاع رسانی می شود و قابل حذف و ویرایش است.

زیر سیستم خادمین

  خادمین افرادی هستند که در راهیان نور خدمتی را به زائران ارائه می دهند. تمامی این خادمان، اطلاعاتشان در این سامانه ثبت و ضبط می شود و قابل حذف و ویرایش است. همچنین تمامی سابقه های این خادمان که در چه تاریخ هایی در چه مکان هایی چه خدمت هایی کرده اند، ثبت می شود و قابل حذف و ویرایش است.

زیر سیستم راویان

  راویان افرادی هستند که در موقعیت های مختلف برای زائران روایت می کنند و مکان و موقعیت را شرح می دهند. اطلاعات تمامی راویان به اضافه ی سابقه ی آن ها در این سیستم ثبت و ضبط می شود و قابل حذف و ویرایش است.

شناسنامه سامانه زبان برنامه نویسی: php نوع دیتابیس : mysql قابلیت ریسپانسیو : دارد پلتفرم سیستم :تحت وب

 


جهت سفارش نرم افزار اینجا کلیک کنید.


سفارش پروژه

مجتمع برنامه نویسی ایرانیان با دارا بودن ده ها نیروی متخصص آماده انجام انواع پروژه های زیر برای وزارت خانه ها ، سازمان ها ، شرکتها و اشخاص می باشد :

 • پروژه های تحت وب و ویندوز
 • طراحی سایت
 • فروشگاه اینترنتی
 • اپلیکیشن های موبایل
 • پروژه های مهندسی نرم افزار
 • طراحی بانک های اطلاعاتی
 • مشاوره 

برای سفارش پروژه اینجا کلیک کنید.

و یا با شماره 09120802196 ، 09129313358 به صورت تلفنی یا تلگرام پروژه خود را سفارش دهید.