سازمان مردم نهاد (سمن) چیست؟

سازمان‌های مردم‌نهاد یا سَمَن یا اِن‌جی‌او (به انگلیسی: Non-governmental Organization و به‌اختصار: NGO) به اَشکال و نحوهای مختلف در سراسر جهان استفاده می‌شود و با توجه به بافت کلامی که در آن مورد استفاده قرار گرفته، به انواع گوناگون سازمان‌ها اشاره می‌کند.

سازمان مردم‌نهاد، در کلی‌ترین معنایش، به سازمانی اشاره می‌کند که مستقیماً بخشی از ساختار دولت محسوب نمی‌شود، اما نقش بسیار مهمی به‌عنوان واسطه بین فردْفردِ مردم (اتم‌های اجتماع) و قوای حاکم و حتی خود جامعه ایفا می‌کند.

بسیاری از سازمان‌های مردم‌نهاد غیرانتفاعی نیز هستند. بودجهٔ این سازمان‌ها ازطریق کمک‌های مردمی، سازمان‌های دولتی، توسط خود دولت یا ترکیبی از طرق مذکور تأمین می‌شود. بعضی از سازمان‌های مردم‌نهاد نیمه‌مستقل (QUANGOs) وظایف و کارهای دولتی را نیز انجام می‌دهند. برخی از این سازمان‌ها هیچ علاقه‌ای به سیاست ندارند؛ این در حالی است که برخی از آنها به‌منظور تأمین منافع اعضای خود صرفاً به لابی‌گری در دولت می‌پردازند.

معرفی سامانه 

نرم افزار مدیریت تشکل های مردمی (NGO)  محصولی از دپارتمان برنامه نویسی شرکت مهر نگار ایرانیان می باشد که با هدف ایجاد ساختار نرم افزاری جهت مدیریت بهتر و آسان تر اطلاعات مربوط به این تشکلات به کار می رود.به طور کلی این سامانه مورد استفاده وزارت خانه ها  ،استانداری ها ، شهرداری ها ، سازمانها و تمامی ارگانهای می باشد که می خواهند دیتا بانک اطلاعاتی از تشکل های مردمی (NGO) مربوط با مجموعه خود را ثبت ، مدیریت و گزارشگیری کنند.

 karbord

امکانات سامانه 

دو خصیصه ی تحت وب بودن و واکنش گرا بودن این نرم افزار ، سبب می شود تا به آسانی و روی انواع سخت افزار ها ، قابل استفاده باشد.بنابراین شما قادر هستید تنها با اتصال به اینترنت ، به نرم افزار خود دسترسی داشته باشید و حتی از روی گوشی همراه خود آن را مدیریت نمایید.ویژگی دیگر این نرم افزار مدیریت همه جانبه ی یک تشکل یا نهاد می باشد.یعنی به آسانی می توانید تمام امور مربوط به تشکل اعم از اطلاعات بیسیک و اولیه ی یک نهاد و ثبت مربیان خاص آن نهاد تا عملکرد و اقدامات سالیانه را ثبت نمایید.فرم ها در این نرم افزار به گونه ای طراحی شده اند تا کاربر با صرف کم ترین وقت و هزینه بتواند امر مربوطه را انجام دهد.کلیه ی زیر سیستم ها در این نرم افزار حاوی صفحات گرید ، فرم ثبت ، ویرایش ، حذف بوده و امکان گزارش گیری از اطلاعات ثبت ده نیز وجود دارد.در این نرم افزار کاربر قادر است تصاویر و فایل های مرتبط را آپلود نموده و در گزارشات یا گریدهای اطلاعات ثبت شده ، آن ها را دانلود و مشاهده نماید.

 workflow

گزارشات 

گزارشات متنوع با فیلترینگ هوشمند از جمله دیگر ویژگی های این نرم افزار می باشد.کلیه ی گزارشات امکان رویت ، خروجی های اکسل و PDF را به کاربر می دهد.در آخرین ورژن این نرم افزار گزارشات نموداری نیز گنجانده شده است.

 
ngo

شناسنامه نرم افزار :

زبان برنامه نویسی : PHP
نوع دیتابیس     :Mysql
پلتفرم سیستم :تحت وب – بدون وابستگی به سیستم عامل
قابلیت ریسپانسیو :دارد
سازگار با تمام مرورگرها

سمن ها در چه زمینه هایی می توان تشکل شوند؟

1- امور اجتماعی

1-1) پیشگیری از آسیب های اجتماعی
2-1) رفاه اجتماعی و ارتقای مهارتهای اجتماعی
3-1) امور خیریه و نیازمندان
4-1) امور زنان و خانواده
5-1) امور کودکان
6-1) امور جوانان
7-1) حقوق شهروندی

2- امور فرهنگی
1-2) ترویج ارزش ها و فرهنگ اسلامی
2-2) ایثار و شهادت
3-2) دفاع مقدس
4-2) هنر
5-2) میراث فرهنگی و گردشگری(اعم از مادی
و معنوی)
6-2) زیر ساخت های فرهنگی

3- بهداشت و درمان
1-3) توسعه بهداشت عمومی
2-3) بهداشت محیط
3-3) دارو و درمان بیماران
4-3) امداد و نجات
5-3) زیر ساخت بهداشت و درمان

4- محیط زیست و منابع طبیعی
1-4) محیط زیست
2-4) منابع طبیعی

5- عمران و آبادانی
1-5) کمک به عمران و آبادانی

6- فن آوری
1-6) فن آوریهای نوین تعامل با مراکز علمی

7- امور بین الملل
1-7) مهاجرین
2-7) حفظ صلح
3-7) انجمن های دوستی
4-7) سازمانهای بین الملل

8- امور زیر ساختی توسعه
1-8) توسعه انسانی و اقتصادی

9- ورزش
1-9) امور ورزش

10- اقوام
1-10) اتحاد اقوام و کمک به انسجام و وحدت ملی

 

 


جهت سفارش نرم افزار اینجا کلیک کنید.